poniedziałek, 9 listopada 2009

011 - SD#157 (okładka) + drobiazgi

W zeszłym tygodniu Erik Larsen zaprezentował na swoim twitterze okładkę do numeru 157 "Savage Dragona" (data premiery to prawdopodobnie 03/02/2010 r.). Nie spieszyłem się z jej umieszczeniem, tak jak to było w przypadku coveru Jima Lee do "Image United", bo jest najzwyczajniej w świecie słaba i mam nadzieję, że w ostatecznej wersji te płaskie kolory zostaną podmienione pod coś bardziej atrakcyjnego i przyciągającego uwagę. Zresztą okładki do zeszytów z przygodami Dragona to dobry temat na osobny, nieco dłuższy wpis.
(jak widać dragonim wirusem zostali potraktowani tacy przeciwnicy zielonoskórego jak Super-X, Bud Ugly czy Lowblow)

* Ostatnimi czasy, w tym samym dniu w którym do sklepów trafia kolejny zeszyt "Savage Dragona", na Newsaramie publikowany jest wywiad z Larsenem dotyczący głównie wydarzeń z tego i kolejnych numerów. Jako, że nie chcę sobie psuć zabawy, to tylko linkuję ten wpuszczony w sieć po ubiegłotygodniowej premierze #154.

* Na forum Image Comics, Larsen poprosił fanów o podsyłanie skanów jego szkiców i grafik wykonanych na przeróżnych konwentach. Powodem tego jest jego chęć wypuszczenia na światło dzienne czegoś w rodzaju artbooka / szkicownika. Oby było to coś na miarę "Art of..." przeznaczonego do szerszej dystrybucji, a nie kilkudziesięcio stronicowy zeszyt rozprowadzany na wszelkich Comic Conach.

* Przy okazji wpisu o "Image United" wspomniałem o sporej ilości okładek, które towarzyszyć będą każdemu z sześciu numerów. Wtedy doliczyłem się siedmiu różnych coverów, jednak okazuje się, że - przynajmniej premierowy numer - liczyć ich będzie.. jedenaście. Oto dokładna rozpiska:
A - Youngblood (dostępność - 1:1)
B - Shadowhawk (dostępność - 1:1)
C - Spawn (dostępność - 1:1)
D - Savage Dragon (dostępność - 1:1)
E - Fortress (dostępność - 1:1)
F - Witchblade (dostępność - 1:1)
G - pusta okładka (na autografy/rysunki; dostępność - ?)
H - autorstwa Jima Lee (+ tusz i kolor; dostępność - 1:1)
I - to co wyżej, tyle że sam szkic (dostępność - 1:100)
J - wersja kolekcjonerska (limitowana do 3 tysięcy egzemplarzy)
K - wersja "signed and numbered" (limitowana do ? egzemplarzy)
* Na swoim forum Erik jakiś czas temu zapowiedział również udział Herba Trimpe'a w trzeciej odsłonie "Next Issue Project", tyle tylko, że nigdzie teraz nie mogę znaleźć tej informacji.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz