poniedziałek, 2 listopada 2009

008 - Dzień darmowego komiksu

Dzisiaj zamiast okładek, ciekawostek, gościnnych występów i tego typu rzeczy, czas na pełne wersje zeszytów "Savage Dragona", które można znaleźć w sieci. Chociaż "w sieci" to nieco mylące określenie, bo ograniczę się jedynie (no prawie) do MySpace Comics, gdzie przy okazji wzmożonej promocji tytułu z racji relaunchu serii i powrotu Dragona w szeregi mundurowych (#145) pojawiły się cztery numery przygód zielonogłowego.
Savage Dragon #1
mini-seria / lipiec 1992
Na pierwszy ogień poszedł premierowy numer mini-serii z 1992 roku, która liczyła sobie trzy zeszyty. Wszystkie one w całości pojawiły się kilkanaście miesięcy temu na Comic Book Gazette, ale teraz są one niestety niedostępne. Mini-seria ta doczekała się cztery lata później czegoś co można by nazwać wersją reżyserską, która poszerzona została do pięciu zeszytów.
Savage Dragon #7
ongoing / styczeń 1994
Jako drugi pojawił się numer siódmy regularnej serii, w której Dragon stawia czoła OverLordowi, który szefuje przestępczej organizacji Vicious Circle terroryzującej całe Chicago. Jest to jeden z pierwszych eksperymentów Larsena z formą - historia tu przedstawiona jest tylko za pomocą splaszpejdży. Oryginalnie całość wyszła w kolorze, ale na MySpace zeszyt ten pojawił się w wersji czarno-białej.
Savage Dragon #8
ongoing / marzec 1994
Bezpośrednia kontynuacja wydarzeń z poprzedniego zeszytu - za rannym Dragonem podąża Cutthroat i Hellrazor i tradycyjnie nie obejdzie się bez pojedynku. Jakoś mnie ten zeszyt nie robi. No, może poza ostatnią stroną.
Savage Dragon #21
ongoing / sierpień 1995
A tutaj wielki rewanż Dragona na OverLodzie i jeden z moich ulubionych zeszytów, który wyszedł w ciągu tych kilkunastu lat. I, podobnie jak w przypadku numeru siódmego, większość akcji pokazana jest za pomocą plansz (czasem bardzo do siebie podobnych) posiadających cały jeden kadr.

I tyle by było Dragona w tym wpisie - mam nadzieję, że jego powyższe darmowe przygody nakłonią kogoś do bliższego zainteresowania się tą serią. Na deser jeszcze jedna rzecz - sześciostronicowa historia Erika Larsena pt. "Cheeseburger-Head", która pojawiła się w pierwszym numerze "Popguna" (zdobywcy Nagrody Harveya w kategorii "Najlepsza Antologia" w 2008 roku) i była jedynym powodem dla którego ją kupiłem...
Cheeseburger-Head
Popgun v1 / listopad 2007
... jaka była więc moja radość jak kilka miesięcy później została ona wydrukowana w całości w jednym z numerów "Savage Dragona"!

1 komentarz:

  1. Elegancko. Można sprawdzić czy konwencja Dragona podpasi bez potrzeby zakupu wydania zbiorczego :)

    OdpowiedzUsuń