piątek, 23 października 2009

006 - Image United

O "Image United" pisałem już kilkukrotnie na Kolorowych Zeszytach przy okazji niedzielnych Trans-Atlantyków, czy też w osobnym wpisie zbierającym znane wtedy fakty dotyczące tego wydarzenia. Teraz więc ograniczę się tylko do jednego zdania: pierwszy crossover w historii Image Comics z prawdziwego zdarzenia nadchodzi! Poniżej okładki do trzech pierwszych zeszytów (z sześciu) i daty ich wydania:
Image United #1 (25/11/2009)
Image United #2 (23/12/2009)
Image United #3 (27/01/2010)

Niestety nie będą to okładki rozkładane na sześć części, jak to często bywało we wspaniałych latach 90tych. Każda z powyższych grafik będzie podzielona na sześć części i tym samym, żeby móc ją w pełni podziwiać trzeba będzie upolować wszystkie warianty. A jeśli doliczyć do tego okładki z dodatkowych wydań (Collector's Edition = 10$ = czerń i biel, wytłoczone logo, limitowane do 3 tysięcy egzemplarzy) to jak nic trzeba kupić 42 zeszyty (po siedem z każdej części), aby mieć całą kolekcję. Szaleństwo.

W związku ze zbliżającym się terminem wydania pierwszego numeru, Newsarama ruszyła z cotygodniowym cyklem w którym przepytywać będzie twórców zaangażowanych w ten projekt. Na pierwszy ogień poszedł Erik Larsen, ale muszę przyznać, że nie jest to jakiś szczególnie ciekawy wywiad. Zawarte są w nim głównie informacje, które można było wcześniej przeczytać w różnych zakątkach internetu. To co mnie ucieszyło po jego lekturze to zapowiedziany udział takich bohaterów z Larsenverse jak Mighty Man, SuperPatriot (widoczni na okładce trzeciego numeru), członkowie Freak Force czy złoczyńcy znani z kart "Savage Dragona" (w tym m.in. Mako - również widoczny na coverze do #3). Oprócz tego do wywiadu dołączone były wcześniej niepublikowane strony z pierwszego numeru - fragment jednej z nich poniżej.

3 komentarze:

  1. Mam nadzieję, że ten cross "da radę" :) Poczekam na tpb.

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja też poczekam na zbiorcze - na zeszyty mam alergię :)

    OdpowiedzUsuń
  3. A ja poczekam na skan pierwszej grafiki w wysokiej rozdzielczości i sobię wydrukuję. :)

    OdpowiedzUsuń