niedziela, 14 lutego 2010

029 - Z ostatniej chwili (3)

Po niecałych dwóch latach nieobecności, Erik Larsen powrócił na łamy serwisu Comic Book Resources wraz ze swoim cyklem felietonów o nazwie "One Fan's Opinion". Twórcy, który zawsze ma dużo do powiedzenia na tematy komiksowe i około komiksowe, nie wystarczały już 140-znakowe komunikaty na Twitterze, ani nie chciał też zakładać osobnego bloga na swoje przemyślenia - wrócił więc do swojego starego miejsca w sieci.

Dotychczas opublikowane zostały cztery felietony. Przez długi czas miałem ambicję zająć się nimi wszystkimi i w skrócie opisać o czym są, ale odwlekałem to na tyle długo, że po prostu je podlinkuję, a treścią zajmę się (może) kiedy indziej. Oto one: pierwszy, drugi, trzeci, czwarty - lekturę oczywiście polecam, bo Larsen ma jak zawsze dużo do powiedzenia. Na zachętę cytat z pierwszego tekstu, odnoszący się do tego jaki byłby komentarz autorski Erika przy ewentualnym wydaniu kreskówki Dragona z lat 90-tych na DVD:
"Whoa, zapłaciłeś za to? Widzisz, to była twoja pierwsza pomyłka - drugą było włożenie tego do odtwarzacza DVD..."
***
Parę wpisów temu wrzuciłem okładkę do 159 numeru Dragona, która nieco przypominała kilka innych grafik Larsena. Jak się jednak okazuje, był to czysty przypadek, bądź też jedynie podświadome nawiązanie do starszych okładek. Korzystając z okazji, Erik pomyślał, że może miło by było zrobić z tego taki nieco bardziej świadomy tribjut dla własnej twórczości, i upodobnić ową grafikę do okładki pierwszego numeru serii, poprzez zamianę koloru logo z żółtego na czerwony i podmianę tła z niebieskiego na czarny. Nie będąc jednak zdecydowanym czy warto iść tą drogą, Larsen podpytał swoich fanów zarówno na forum jak i na twitterze o to, którą wersję woleliby zobaczyć na półce. W tym pierwszym miejscu więcej osób opowiedziało się za żółtym/niebieskim, w drugim za czerwonym/czarnym. Więc Erik połączył te dwie idee i wyszło coś co prawdopodobnie ukaże się drukiem:
***
Piątego maja do sklepów trafi pierwszy numer piątej serii komiksu "ShadowHawk" - herosa stworzonego przez Jima Valentino zaraz po powstaniu Image Comics. Wraz z nim powróci pierwszy osobnik wcielający się w tego herosa czyli Paul Johnstone. Ale nie to jest najważniejsze. Najistotniejszą w tym wypadku informacją jest bowiem to, że alternatywną okładkę wykonał Erik Larsen i prezentuje się ona całkiem całkiem:
***
Zanim Szymon Kudrański będzie miał okazję rysować Spawna, seria ta będzie musiała dobić do dwusetnego numeru. Póki co, na 3 marca zapowiedziano zeszyt 196 przy którym pomoże nieco Rob Liefeld, a w dalszej kolejności swojego talentu użyczy Whilce Portacio (#197) i Khary Randolph (#198). Zaś grafika do 199 numeru będzie dziełem Erika L.

***
Na koniec jeszcze dodam, że twórca Dragona podpatrzył na jakimś forum, że skan 156 numeru "Savage Dragona" ściągnięto około 25 tysięcy razy, czyli ponad 4 razy więcej niż wynosi przeciętna sprzedaż każdego zeszytu tej serii.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz