niedziela, 24 stycznia 2010

025 - Image United #3-4 (okładki)

Poniżej okładka do numeru trzeciego "Image United" w wykonaniu Dale'a Keowna, który swego czasu, pod szyldem Image Comics, wypuszczał kolejne numery swojej autorskiej serii "Pitt". Cover sympatyczny, chociaż jego wizja Dragona niespecjalnie mi odpowiada.
A sam trzeci numer pojawi się w sklepach miesiąc później niż planowano - zamiast 27 stycznia będzie to 24 lutego, czyli w tym samym terminie co numer zerowy. Informacje o możliwości niedotrzymania terminu pojawiały się chwilę po ukazaniu #2, a ostatecznie zostały potwierdzone kilka dni temu. Wcześniej, na 10 dni przed planowaną premierą, Rob Liefeld zamieścił na swoim twitterze dwie plansze z tego numeru, których wtedy nie tknęła jeszcze ręka ani Todda McFarlane'a, ani Marca Silvestriego. Niektórzy prorokują tej serii podobny los co przy "Image Comics HC", który wyszedł trzy lata po planowanej premierze (m.in. ze względu na opóźnienia zaserwowane przez twórcę Spawna), ale mam nadzieję, że wszystkie cztery zeszyty, które zostały do zakończenia historii pojawią się jeszcze w tym roku.

Wspomniane strony z trójki, na których widać pracę Liefelda, Larsena i Valentino:W kwietniowych zapowiedziach Image Comics pojawił się czwarty numer mini-serii (premiera 28.04), a jako grafikę zaprezentowano pracę Whilce'a Portacio i jego nowej postaci jaką jest Fortress. I jak sądzę, nie jest to ostateczna jej wersja.

1 komentarz:

  1. Bardziej przekonują mnie te czarno-białe ilustracje.

    Jak zwykle muszą wszystko przekoloryzować...

    OdpowiedzUsuń