sobota, 15 października 2011

076 - "Supreme" Alan Moore, Erik Larsen i Cory Hamscher

Od jakiegoś czasu Larsen na swym forum informował fanów o tym jak postępują prace nad jego nowym projektem, o którym pary z ust nie chciał puścić. Zapowiadał przy tym, że gdy informacja wyjdzie na światło dzienne (podczas trwającego właśnie NYCC), to wielu będzie zachwyconych i podekscytowanych projektem. I rzeczywiście, jest jak mówił.

W dniu wczorajszym Rob Liefeld poinformował komiksowy świat, że przywraca do życia Extreme Studios! Czyli projekt/imprint, który pojawił się na początku działalności Image Comics i pod szyldem którego pojawiały się takie tytuły jak m.in. "Youngblood", "Prophet", "Troll" czy "Supreme". Zaciągnął do tego Erica Stephensona i razem postanowili przypomnieć się światu z niektórymi herosami, pojawiającymi się na łamach komiksów z Extreme Studios (czy późniejszego Maximum Press/Awesome Entertainment).

Jednym z nich będzie Ethan Crane znany lepiej jako Supreme, którego solowa seria została przerwana wraz z numerem 56. I tutaj do akcji wkracza właśnie Erik Larsen, który po długich namowach został zaciągnięty do dokończenia historii, którą Alan Moore rozpoczął wraz z 41. zeszytem. Liefeld, który posiada scenariusze twórcy "Strażników" do kolejnych zeszytów supermanopodobnego herosa, oddał je w ręce Erika i ten wraz z Cory Hamscherem (odpowiedzialnym za tusz) przedstawi czytelnikom to, czego nie dane było dokończyć Moore'owi!

Nowy start Extreme Studios zapowiedziany jest na rok 2012 i oprócz "Supreme" pod szyldem wydawnictwa wychodzić będą takie serie jak: "Youngblood" (John McLaughlin, Jon Malin oraz Rob Liefeld), "Prophet" (Brandon Graham oraz Simon Roy), "Glory" (Joe Keatinge i Ross Campbell) oraz "Bloodstrike" (Tim Seeley i Francheco Gaston).

Poniżej kilka grafik dotyczących nowego projektu Larsena:
"Supreme" #57 - 2012

3 komentarze:

 1. ?! czyli "Robercik" nie dokończył tej serii??? kurde, myślałem, że po prostu nie znalazłem w necie więcej niż miałem... ogólnie świetnie się to zapowiadało ten SUPREME ale nie skumałem bazy do końca, chyba w ogóle zlukałem to na wyrywki czy coś.. a tym Extreme Studios strasznie się kiedyś jarałem, jeszcze w podstawówce - kredowy papier i pierwsze komputerowe sztuczki kolorystyczne - przy tych naszych z kiosków to był szok!

  ale zamulić Alanowi Moore'owi... co za zwała...

  OdpowiedzUsuń
 2. Właśnie muszę jeszcze o tym nieco poczytać, bo z niektórych źródeł można zrozumieć, że to będzie larsenowa adaptacja niewykorzystanych scenariuszów Moore'a, a z innych można się dowiedzieć, że mini "S: The Return" zawierało właśnie te scenariusze.

  A z drugiej strony czemu by wtedy reklamowali to jako serię Erika i Moore'a?

  /arcz

  OdpowiedzUsuń
 3. hmm. ja mam tak: "Supreme - The New Adventures"#43-56 i to jest chyba ten run Moore,a (brakuje pewnie jakichś). ale mam też "Supreme - The Return" #1-6 i to też jest Moore,a. rysownicy są różni bo tam są historie w historiach itp. nie znam kolejności, które się czyta pierwsze, nie skumałem za bardzo też fabuły, myślałem, że mam po prostu na wyrywki i że kiedyś się znajdzie jakoś...

  OdpowiedzUsuń