wtorek, 27 lipca 2010

051 - Batman wg Larsena + inni

Niestety w tytule nie chodzi o nowy miesięcznik z Długouchym rysowany przez Erika Larsena, a jedynie o grafikę, którą ostatnio wykonał na zamówienie i którą wrzucił na swojego twittera.Batman, Robin, Catwoman, Joker, Two Face, Penguin i bodajże Killer Croc. Całkiem nieźle to wygląda.

Ostatnio też pojawiły się w sieci obrazki z Dragonem stworzone przez innych artystów. Poniższa grafika to dzieło Seana Phillipsa, znanego chociażby z pierwszej serii fenomenalnych "Marvel Zombies" czy obecnej współpracy z Edem Brubakerem przy "Criminalu" czy "Incognito". Większa wersja dostępna na blogu autora.

Druga z grafik jest dziełem Erica Canete, wschodzącej gwiazdy, której grafiki do 611. numeru "Amazing Spider-Mana" wywołały sporo kontrowersji. Dla "twardogłowych" czytelników nie do przełknięcia były rysunki tego pana - narzekano na dziwnie i nienaturalnie powyginane kończyny i tak dalej. Dla mnie jest to rysunkowy miód na serce i mam nadzieję, że Canete będzie kiedyś taką gwiazdą jak Humberto Ramos czy Skottie Young, czyli panów z których twórczością najbardziej kojarzy mi się jego kreska.

1 komentarz: