niedziela, 14 marca 2010

034 - Z ostatniej chwili (5)

W minioną środę swoja premierę miał 158 zeszyt "Savage Dragona", którego okładkę prezentowałem w tym miejscu. Kilka dni przed jego pojawieniem się w sklepach, Larsen zapowiadał wypuszczenie w świat przykładowych stron, ale że nic takiego nie miało ostatecznie miejsca, to nie mam już nic do dodania w sprawie najnowszego numeru.

No może poza jednym - na Newsaramie, tradycyjnie z okazji premiery nowej części przygód Dragona, ukazał się wywiad z Erikiem, w którym udział wziął również Gavin Higginbotham - największy znany mi fan Zielonego, którego można również nazwać "strażnikiem continuity" i chodzącą encyklopedią tej postaci. To tak w ramach ciekawostki.
Najciekawsza informacja z ostatnich dni dotyczy jednak czegoś innego. Artysta Joe Infurmari zamieścił na swoim blogu planszę z komiksu (widoczna powyżej), który będzie dodatkową historią zamieszczoną na ostatnich stronach jednego z przyszłych numerów "Savage Dragona" i w której pojawić się mają różne wersje pana z płetwą (na zamieszczonej planszy jest to Caveman Dragon i Dino Dragon). Oprócz Infurmariego, za graficzną stronę komiksu odpowiadać będzie jeszcze Mike Cavallaro, Simon Fraser, Tim Hamilton, Dean Haspiel, George O’Connor i Erik Larsen. Scenariusz będzie natomiast dziełem Joe Keatinge'a, a komiks ten ma być jednym z serii krótkich form zamieszczanych w kolejnych numerach Dragona, za które odpowiadać będą głównie twórcy ze sceny niezależnej. Pomysł jak najbardziej godny uwagi.

A skoro już wspomniałem o innych wcieleniach zielonego bohatera, to jest to najlepszy moment na zaprezentowanie pin-up'a autorstwa Arta Adamsa, który pojawił się na ostatniej stronie okładki setnego numeru serii:Na koniec plansza z "przygodami" kolejnego bohatera Larsena z dawnych lat - Reggie the Veggie, to postać, którą twórca Dragona wymyślił wraz ze swoim ojcem około 20 lat temu. Jego tragikomiczne przygody znalazły się w ostatnio wydanym czwartym tomie antologii "Popgun".

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz